Dla piękna nie ma lepszego kosmetyku, niż szczęście…
piątek Styczeń 19th 2018

Szukaj

Jak zapuszczać włosy?- częste błędy w zapuszczaniu

Witam,

Pewnie wiele z was zapuszcza włosy, ja także robię to już od kilku lat. Przez ten czas sporo zrozumiałam i chcę się tym z wami podzielić.

CIĘCIE

-NA V- nigdy nie cieniuj włosów w trakcie zapuszczania na tzw. V. Znacznie to opóźni czas oczekiwania, przy tym cięciu długa pozostaje tylko środkowa, dolna warstwa włosów, czyli tak na prawdę niewielki fragment. Włosy po takim cięciu bardziej się niszczą, a końcówki rozdwajają. Często ciężko jest je ujarzmić bez pomocy prostownic i suszarek.

Tutaj zdjęcie z internetu. Włosy przed cięciem na V.

Oraz nieco dłuższe po cięciu na V. Prawda. że poprzednie wyglądały na gęstsze i zdrowsze?

-Grzywa LWA- o ile przy krótszych włosach efekt jest dobry, to przy dłuższych już średnio, chyba, że na prawdę masz niesamowicie gęste włosy. Mowa tutaj o grzywce, która zaczyna się za daleko, za bardzo na środku głowy. Jeśli macie gęstą grzywkę braną właśnie od środka głowy to weźcie jej połowę, nadal wygląda dobrze? teraz nie trzeba jej cieniować by się układała, a my zyskałyśmy kilka centymetrów włosów, które mogą iść do tyłu tworząc gęstszą fryzurę.

Przykład grzywy robionej od połowy głowy. Skutek? gęsta grzywa, a reszta pasm jest cienka, rzadka. O ile tu wygląda to ok, to wyobraźcie sobie efekt, gdyby te parę pasemek, było długich?

Tutaj przykład na troszkę dłuższych włosach. Często gdy taka grzywka przytłacza twarz zamiast odjąć jej połowę decydujemy się na mocne wycieniowanie.

Poniżej pokażę przykłady „łatwiejszej” wersji grzywki, dla zapuszczenia ładnych długich włosów.

Jak widać na powyższych zdjęciach taka grzywka nadaje lekkości twarzy, nie przytłacza jej. Jest delikatna, a nadal efektowna. No i nie musimy do niej poświęcić połowy włosów.

Sama zapuszczałam włosy z takiej lwiej grzywy rok. Najlepszym sposobem jest zapuścić grzywkę w miarę możliwości…u mnie to było gdzieś za nos. Wtedy zaczęłam połowę z niej układać do tyłu i na boki, a przód ścięłam. Najlepiej powiedzieć fryzjerce o co chodzi lub przyjść do niej w spiętych włosach tak jak mają być już układane, zostawiając jej do obcięcia tylko właściwą część grzywki.

-Cięte przody- Często przy włosach do ramion i krótszych fryzjer decyduje się na mocne cieniowanie pasm od ucha do twarzy, jest ich sporo i celem jest złagodzenie ciężkości fryzury. Oczywiście jest to na plus, ale nie przesadzajmy, bo zapuszczanie do właściwej formy będzie uciążliwe.

Przykład mocno wycieniowanych przednich pasemek włosów. Bardzo długo będzie się to wszystko zapuszczać. Dlatego, przy następnym cięciu poproście by już ich nie cieniować, skróćcie tył i już za kilka miesięcy będą proporcjonalnej długości. O wiele szybciej niż jakbyśmy się zorientowały mając już włosy za łopatki.

Oczywiście w całym tym zapuszczaniu, nie chodzi o to, by męczyć się z nieładną fryzurą kilka lat, aż osiągnie się efekt. Chodzi o świadome zapuszczanie, z odpowiednimi cięciami przejściowymi między fryzurą krótką, aż do naszej upragnionej długości. Znacznie skróci się czas oczekiwania na piękne kosmyki, jeśli od razu ustalimy, jak mają one mniej więcej wyglądać, gdy będą dłuższe i będziemy do takiej fryzury dążyć zamiast po każdej wizycie u fryzjera ten czas wydłużać np. nieodpowiednio ściętą grzywką, która teraz będzie odrastać 2 lata.

Komentuj